Search
Close this search box.

RAAMATUPIDAMISE INFOPÄEV

“Uued maksud, tehisintellekt ja muud kuumad teemad.”

Päevajuht Marek Herm

Konverentsi eesmärgiks on anda ülevaade olulisematest muudatustest, mis mõjutavad raamatupidamist, maksu- ja finantsõigust 2024. aastal.

Programm

9.50 – 9.55
Kogunemine veebikeskkonda
9.55 – 10.00
Konverentsi avasõnad ja sissejuhatus – Marek Herm
10.00 – 11.00
Raamatupidamine ilma raamatupidajata – tehisintellekti ohud raamatupidajate tööle ja õiguslikud küsimused

Lektor: Henri Ratnik, Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat ning IT/IP valdkonna kaasjuht

11.00 – 11.15
Sirutuspaus
11.15 – 12.15
Maksumuudatused 2024-2025

Lektor: Aule Kindsigo, maksukonsultant

  • Tulumaks
  • Käibemaks
  • Sotsiaalmaks
  • Dividendid
12.15 – 12.45
Aeg lõunapausiks
12.45 – 13.45
Uued maksud 2025

Lektor: Marek Herm, advokaadibüroo ATTELA vandeadvokaat

  • Suhkrumaks
  • Automaks
  • Aktsiisid
13.45 – 14.00
Sirutuspaus
14.00 – 15.00
RTJ versus IFRS muudatused – mida peab iga raamatupidaja teadma?

Lektor: Maire Otsus-Carpenter, finantskonsultant

15.00– 15.10
Sirutuspaus
15.10 – 16.10
Kuumad teemad ülepiirilistes tehingutes

Lektor: Verner Silm, Advokaadibüroo SORAINEN vandeadvokaat

16.10 – 16.15
Päeva lõpetamine
Päeva juht: Marek Herm
OSALUSTASU

189 €

Hind sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, elektroonilisi materjale, 30-päeva järelvaatamist ja soovi korral tõendit teemade läbimise kohta.

SIHTRÜHM: raamatupidajad, finantsjuhid ja -spetsialistid ning kõik teised huvilised

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Konverentsi esinejad

Marek Herm

advokaadibüroo ATTELA vandeadvokaat

Marek Herm alustas Eestis klientide professionaalse nõustamisega 2003. aastal. Aastatel 2004 – 2008 oli ta Brüsselis Euroopa Komisjoni maksukorralduse ja tolliliidu ning konkurentsi peadirektoraatide legal officer. Ta on alates 2005. aastast International Fiscal Association’i (IFA) liige, alates 2008. aastast Eesti Maksumaksjate Liidu liige ning 2011. aastast IFA-Eesti juhatuse liige. M. Herm on väga kogenud rahvusvahelise taustaga maksunõunik, kes tegeleb nii rahvusvahelise maksuõiguse kui ka maksuvaidlustega. Lisaks praktilisele tegevusele omandab ta doktorikraadi Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.

Aule Kindsigo

maksukonsultant

Aule Kindsigo on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi erialal. Ta on täiendanud ennast erinevatel kursustel nii Eestis kui ka välismaal. Ta on töötanud pikki aastaid Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, sh on olnud Põhja Maksukeskuse juhataja ning Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja. Aule on olnud esineja paljudel maksukoolitustel ja kursustel erinevate firmade ja kõrgkoolide (TTÜ, SKA) kutsel, samuti töötas ta aastatel 2009-2015 maksunduse lektorina Estonian Business School`is, kus ta 2012/2013 õppeaastal valiti tudengite poolt parimaks erialaõppejõuks. Aule on mitmete maksuõiguse artiklite autor.

Maire Otsus-Carpenter

finantskonsultant

Maire Otsus-Carpenter on lõpetanud Tartu Ülikooli rahanduse ja krediidi eriala ning töötanud pearaamatupidaja, audiitori ja Finantsinspektsioonis 16 aastat finantsjärelevalvepoliitika spetsialistina. Tal on vandeaudiitori kutse ning ta on Audiitorkogu ja audiitorite eksamikomisjoni liige. Mairel on enam kui 20-aastane koolitamise kogemus raamatupidamise, finantsanalüüsi ja finantsjuhtimise valdkonnas.

Verner Silm

Advokaadibüroo SORAINEN vandeadvokaat

Verner Silm on Eesti maksuõiguse töörühma vandeadvokaat spetsialiseerudes nii otsesele kui kaudsele maksustamisele. Ta omab pikaajalist kogemust suurtööstuse ja arvutimängude valdkonnas, kus ta on nõustanud rahvusvahelisi kliente erinevates õigusküsimustes. Verner on andnud maksuõiguse loenguid nii Sisekaitseakadeemias õpetades tulevasi maksuametnikke kui ka eraülikoolides. Ta on koolitanud raamatupidajaid Tallinna Majanduskoolis ja Mainoris ärirahanduse valdkonnas.

Henri Ratnik

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat ning IT/IP valdkonna kaasjuht

Henri Ratnik tegutseb IT-õiguse valdkonnas, eelkõige erinevate IT-lahenduste, intellektuaalse omandi ning andmekaitse (sh GDPR) õigusküsimustega. Lisaks esindab ja nõustab Henri kliente seoses meditsiiniõiguse küsimustega. Ta on kogenud piiriüleste lepingute koostaja ja läbirääkija ning suudab analüüsida ning välja pakkuda juriidilisi lahendusi keerukate ärimudelite jaoks. Henri on vankumatult pühendunud tipptasemele, omades hulgaliselt teadmisi ja kogemusi.

Registreeri konverentsile

Veebipilet

149 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

149 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo