Search
Close this search box.

KONVERENTS Tallinnas

VAIMSE TERVISE AASTAKONVERENTS

Lektorid: Neeme Raud, Katrin Aarma, Viktoria Saat, Jaanus Kangur, Triin Eller-Pihelgas, Katrin Viks, Jaan Aru ja Ville Jehe.

Konverents on pühendatud vaimse tervise teemade väärtustamisele ja parendamisele ning rahvusvahelise vaimse tervise päeva tähistamisele!

Programm

9.30–10.00
Registreerimine ja tervituskohv
10.00-10.05
Konverentsi avasõnad ja sissejuhatus

Päevajuht Neeme Raud

10.05-10.20
Uus algus vaimse tervise poliitikas

Lektor: Katrin Aarma, Sotsiaalministeeriumi Vaimse Tervise osakonna peaspetsialist

10.20-11.00
Kuidas toetada vaimset tervist meeskonnas?

Lektor: Viktoria Saat, psühholoog

11.00 – 12.00
Kuidas mõista teisi (k.a teistsuguseid) inimesi?

Lektor: Jaanus Kangur, religiooniantropoloog, koolitaja

12.00 – 13.00
Lõunapaus
13.00 – 13.30
Kuidas mõjutab töökeskkond heaolu ja sooritust?

Lektor: Triin Eller-Pihelgas, psühhiaater

13.30 – 14.00
Vaimse ja füüsilise tervise edendamine töökohal

Lektor: Katrin Viks, Elisa Eesti töökeskkonnaspetsialist ning vaimse tervise töögrupi liige

14.00 – 14.30
Kohvipaus
14.30 – 15.10
Kuidas inimaju õpib?

Lekor: Jaan Aru, psühholoog ja ajuteadlane

15.10 – 15.30
Kogemuslugu Neeme Raualt
15.30 – 15.55
Vaimne tervis muutuvas maailmas

Lekor: Ville Jehe, ettevõtja ja koolitaja

15.55 – 16.05
Konverentsipäeva lõpetamine

Päevajuht Neeme Raud

OSALUSTASU

179 €

Osalustasu sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, kohvipause, kogu päeva toitlustust saalikoolituse puhul ja soovi korral tõendit koolituse läbimise kohta.

SIHTRÜHM: kõik huvilised olenemata ametist.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Esinejad

Neeme Raud

ajakirjanik

Katrin Aarma

Katrin Aarma, Sotsiaalministeeriumi Vaimse Tervise osakonna peaspetsialist

Triin Eller-Pihelgas

psühhiaater

Triin lõpetas Tartu Ülikooli arstiteaduskonna aastal 1995, seejärel üldinternatuuri 1997. 1997-2001 läbis ta psühhiaatria internatuuri ning 2010. aastal kaitses doktoriõppes väitekirja. Ta töötas Tartu Ülikooli Kliinikumis arst-õppejõuna, Tartu Ülikooli psühhiaatria õppetooli juures teadurina, hiljem dotsendina. Lisaks on Triin läbinud pereterapeudi väljaõppe, omandanud teadmisi hüpnoosist ja kognitiivsest teraapiast.

Viktoria Saat

psühholoog

Viktoria on psühholoog, superviisor, coach, terapeut, õpetaja, meeskonnaarendaja, organisatsioonikonsultant, konfliktilahendaja ja mentor. Õppinud on ta Peterburi Puškini-nimelise riikliku ülikooli psühholoogia erialal. Aastatel 2006-2011 jätkas õpinguid Portlandi Protsessitöö Instituudi (USA) magistrantuuris protsessile-orienteeritud psühhoteraapias, konfliktilahenduse ja muutuste juhtimise teemal. On läbinud 2,5 aastase coach’i ja superviisori väljaõppe. On programmi GRUNDKRAFT/Leaders Empowered, Teachers Empowered litsentseeritud treener ning Diamond Power Index®, Power Intelligence® sertifitseeritud coach, raamatu „Suhte alkeemia“ autor (Eesti Ajalehed, 2010).

Katrin Viks

töökeskkonnaspetsialist ning vaimse tervise töögrupi liige

Ville Jehe

ettevõtja ja koolitaja

Ville Jehe on ettevõtja, insener ja disainer. Eelkõige on ta aga praktik. Ta on olnud mitme eduka ja rahvusvahelise projekti (Uus Maa, Delfi jt) käivitaja ja juht ning osalenud 30 aasta jooksul rohkem kui 50 ettevõtte sünni juures. Täna juhib ta oma investeeringute portfelli, kuhu kuulub näiteks nii mehhatrooniliste lennuvahendite arendamise, küberturva kui ka toitlustusteenuse ettevõtteid.

Jaanus Kangur

koolitaja

Jaanus Kangur on koolitanud alates 2003. aastast ning treeninud selle aja jooksul enam kui 40 000 inimest. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antropoloogia magistrantuuri ning hetkel teeb enda doktoritööd konfliktide lahendusviisidest põlisrahvaste hulgas. Tal on rahvusvaheline diplom taastavas õiguses (International Diploma in Restorative Justice) Kanadast Queensi Ülikoolist. Taastav õigus on alternatiivne konfliktidele reageerimise viis, mille keskmeks on tekitatud kahju ja selle heastamine. Lisaks on ta õppinud suhtlemistreeneriks ning nõustajaks. Ta on pidanud loenguid Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, Kieli Rakenduskõrgkoolis, Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudis ja Sisekaitseakadeemias.

Jaan Aru

psühholoog ja ajuteadlane

Jaan Aru Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru on psühholoog ja ajuteadlane, Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudi vanemteadur. Ta on uurinud teadvust, und ja õppimisprotsesse.

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo