Search
Close this search box.

TÖÖHEAOLU TOETAMISE ARENGUPROGRAMM

Lektorid: Kaire Piirsalu-Kivihall, Mailis Neppo, Liina Randmann, Rita Rätsepp ja Helena Väljaste

Loengusarja eesmärk on anda juhiseid ja nõuandeid töötervise- ja heaolu edendavate meetmete rakendamiseks ettevõtetes ja asutustes. Et töötajate läbipõlemise ja haigestumise ennetamine mõjutab positiivselt nii töö produktiivsust kui ka asutuse sisekliimat, on tööheaolule senisest enama tähelepanu pööramine hädavajalik ja möödapääsmatu.

3.10 programm

9.50 – 10.00
Kogunemine veebikeskkonda
10.00 – 12.00
Kuidas juhtida tööheaolu ning toetada töötajate vaimset tervist?

Lektor: Kaire Piirsalu-Kivihall, tööheaolu.ee asutaja

 • Kaasaegsed teadmised töökeskkonna kujundamisest ja tööheaolu juhtimisest
 • Mida mõistetakse vaimse tervise all ja milliseid ohumärke tähele panna
 • Millest kujuneb kõrge tööheaolu organisatsioonis ja meeskonnas
 • Millised on tööheaolu juhtimise mudelid
 • Tööheaolu juhtimise protsess
 • Millised on kõrge tööheaolu mõjud töötajatele ja meeskonnale
12.00 – 12.15
Sirutuspaus
12.15 – 13.15
Mida tööandja saab ja peaks tegema töötaja vaimse tervise hoidmiseks?

Lektor: Mailis Neppo, Delfi Meedia AS personalijuht

 • Kuidas tööandja saab töötajate psühhosotsiaalseid probleeme ennetada ja ohte maandada?
 • Kuidas tagada töötajate vaimset tervist ja heaolu?
 • Töökeskkonna vaimse tervise analüüs

11.10 programm

11.50 – 12.00
Kogunemine veebikeskkonda
12.00 – 15.00
Tänapäeva vaimne töö, tehnostress ja kognitiivne ergonoomia - kuidas töötada ennast ja meeskonda säästvalt?

Lektor: Liina Randmann, tööpsühholoog

 • Millised on peamised probleemid tänapäeva tööelus
 • Mida jälgida enda ja meeskonna töös, et mitte tekitada üleliigset koormust ajule
 • Soovitused olukorra parandamiseks
 • Milliseid ressursse ehk tööindu kasvatavaid tegureid töös arendada, mis aitaksid tasakaalustada negatiivseid mõjutegureid

19.10 programm

10.20 – 10.30
Kogunemine veebikeskkonda
10.30 – 13.30
Vaimne tervis ja psühhohügieen

Lektor: Rita Rätsepp, psühholoog

 • Ärevuse, stressi ja depressiooni märgid
 • Kuidas stressi ära tunda, ennetada ja leevendada
 • Kuidas end negatiivsest välja võidelda ja positiivsust juurde luua

27.10 programm

10.20 – 10.30
Kogunemine veebikeskkonda
10.30 – 13.00
Mindfulness - teadveloleku praktikad

Lektor: Helena Väljaste, psühholoog ja olevikuterapeut

 • Mis on mindfulness ja kuidas seda praktiseerida?
 • Kuidas aitab mindfulness stressiga toime tulla?
 • Kuidas avaram teadlikkus aitab meil kogeda suuremat sisemist vabadust ja selgust?
 • Kuidas tõsta oma psühholoogilist paindlikkust?
OSALUSTASU

429 €

Hind sisaldab 4 x neli akadeemilist tundi loenguid, elektroonilisi materjale ja soovi korral tõendit programmi läbimise kohta.

SIHTRÜHM: personalijuhid ja -spetsialistid, töökeskkonnaspetsialistid, töötervishoiu ja tööohutuse spetsialistid, juhid ja osakondade juhid, meditsiinitöötajad, samuti kõik need inimesed, kes vastutavad organisatsioonis töötajate (vaimse) tervise hoidmise ja edendamise eest ning kõik teised huvilised.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas!

Arenguprogrammi esinejad

Kaire Piirsalu-Kivihall

Kaire Piirsalu-Kivihall

tööheaolu.ee asutaja

Kaire on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja omandanud magistrikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis inimressursijuhtimise erialal. Tööheaolu juhtimise alal täiendas ta ennast Tampere Ülikoolis. Ta on töötanud ligi 20 aastat edukate rahvusvaheliste brändidega ning tal on õnnestunud kogemusi koguda ka Euroopa edukaimate tööandjate juures. Ta on andnud tööheaolu juhtimise loenguid Tartu Ülikoolis ning avaldanud artikleid väljaannetes Personali Praktik, postimees.ee jm. Hetkel teeb Kaire doktoritööd Tartu Ülikoolis.

Mailis Neppo

Delfi Meedia AS personalijuht

Mailis Neppo on töötanud Eesti Personalijuhtimise Ühingu tegevjuhina, Kaitseministeeriumi personaliosakonna juhatajana, Haridus- ja Teadusministeeriumi personalipoliitika osakonna juhatajana. Ka varasem töökogemus on tal avalikust sektorist – riigikontrollist, õiguskantsleri kantseleist ja presidendi kantseleist. Mailisel on bakalaureuse kraad eesti filoloogias ja magistrikraadid kommunikatsioonis ning andragoogikas. Ta on personalijuhtimise eriala külalislektor Tallinna Tehnikaülikoolis. Mailise töine kokkupuude eesti keelega on eelkõige president Toomas Hendrik Ilvese ametiajast, mil ta hoidis „silma peal“ kirjavahetusel, vastutades väljaminevate ametikirjade ja riigipea kõnede korrektsuse ja õigekeelsuse eest. Ühe suure keelealase ettevõtmisena koordineeris Mailis presidendi sõnavõistluse korraldamist. Samuti on ta teinud hulganisti eesti keele ametikeele koolitusi.

Liina Randmann

tööpsühholoog

Liina omab doktorikraadi juhtimisteadustes ja hetkel töötab ta Tallinna Tehnikaülikoolis, õpetades erinevaid psühholoogia aineid. Doktorikraadile eelnesid õpingud Tehnikaülikooli magistriõppes, mille lõpetamisel omistati talle sotsiaalteaduste teadusmagistri kraad. Eelnevalt on Liina Randmann lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia eriala, ta omab magistrikraadi psühholoogias ja ta on omandanud ka õpetaja kutse Tallinna Pedagoogilises instituudis. Ta on Eesti töö – ja organisatsioonipsühholoogide ühingu asutaja liige ja 2005. aastast ka Euroopa töö – ja organisatsioonipsühholoogide assotsiatsiooni (EAWOP) liige. 2009. aastal omistati talle andragoogi kutsekvalifikatsiooni IV aste. Liina Randmann on oodatud lektor psühholoogiaalastel täienduskoolitustel ja konverentsidel.

Rita Rätsepp

Rita Rätsepp

psühholoog

Rita Rätsepp on näitleja ja psühholoogiline nõustaja. Ta on lõpetanud Eesti Muusika – ja Teartiakadeemia lavakunstikooli ning töötanud Eesti Draamateatris ja Nukutetaris. Rita on Eesti Näitlejate Liidu liige ja vabakutseline näitleja. Psühholoogi hariduse omandas ta Professionaalse Psühholoogia Erakoolis, Audentese Ülikoolis ja sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal sai Akadeemias Nord. Ta on töötanud koolipsühholoogina Rocca al Mare Koolis. Tänasel päeval nõustab R. Rätsepp lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja erakliinikus City Tervisekliinik

Helena Väljaste

psühholoog ja olevikuterapeut

Helena Väljaste on psühholoog, motiveeriva intervjueerimise treener ning teadveloleku õpetaja. Helenat kütkestab vaimse tervise probleemide ennetamise ja hea vaimse vormi toetamise valdkond. Sestap nõustab ta inimesi oma Meelerahu nimelises nõustamiskeskuses ning koolitab soovijaid nii teadveloleku, enesesõbralikkuse, vaimse heaolu kui ka motivatsiooni teemadel.

Registreeri koolitusele

Veebipilet

429 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

419 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo