Search
Close this search box.

TÖÖTERVISHOIU AASTAKONVERENTS

Töökeskkond ja vaimne tervis

Päevajuht: Evelin Ilves

Saabuva Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu nädala puhul kutsume kõiki huvilisi viima end kurssi töötervishoiu valdkonna viimaste uudiste ja arengutega.

Programm

9.30–10.00
Registreerimine ja tervituskohv
10.00-10.05
Konverentsi avasõnad

Päevajuht: Evelin Ilves, töötervishoiu arst

10.05 – 10.30
Vaimsest tervisest töökohal poliitikakujundaja pilgu läbi

Lektor: Anne Randväli, Sotsiaalministeerium, vaimse tervise poliitika juht

10.30 – 11.10
Mida silmas pidada töötervishoiuteenuse tellimisel?

Lektor: Jaanika Jelistratov, tunnustatud töötervishoiu ja tööohutuse spetsialist ja VITS Solutions asutaja 

11.10 – 12.00
Kuidas saab tööandja töötervist süsteemselt disainida?

Lektor: Liina Pääbo, tööfüsioterapeut ja teenusedisainer

12.00 – 12.50
Lõunapaus
12.50 – 13.30
Tööandja ja töötaja täiendavad kohustused uues töötervishoiu- ja ohutuse seaduses

Lektor: Ille Nakurt-Murumaa, Tondihobu OÜ jurist-töökeskkonna konsultant

13.30 – 14.00
Kuidas peab tööandja töötervishoiu ja tööohutuse valdkonna vaidlusteks päriselt valmistuma?

Lektor: Aldo Vassar, Advokaadibüroo LINDEBERG vandeadvokaat

14.00 – 14.20
Kohvipaus
14.20 – 14.50
ASH ja ATH`ga töötajate kaasamine töökeskkonda -

Lektor: Rebecca Põldma, psühholoog

14.50– 15.20

Lektor: Dr. Viktor Vassiljev

15.20 – 15.55
Mis toidab töörõõmu?

Lektor: Evelin Ilves, töötervishoiuarst-resident

15.55 – 16.00
Konverentsi lõpetamine

Päevajuht Evelin Ilves

OSALUSTASU

189 €

Osalustasu sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, kogu päeva toitlustust saalikonverentsi puhul ja soovi korral tõendit konverentsi läbimise kohta.

SIHTRÜHM: töökeskkonnaspetsialistid, kvaliteedijuhid, juhid, juristid, personalijuhid ning kõik teised huvilised.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Esinejad

Liina Pääbo

tööfüsioterapeut ja teenusedisainer

Liina Pääbo on töötervishoiule ja ergonoomikale spetsialiseerunud füsioterapeut, kes on osutanud tööfüsioteraapia teenust viimase 9 aasta jooksul rohkem kui 150 organisatsioonile ja rohkem kui 3000 töötajale. Ühtlasi on ta õppinud teenuste disaini ja juhtimist ning huvitub sellest, kuidas süsteemsed tõenduspõhised lahendused töökohtadel ellu rakendada.

Rebecca Põldma

psühholoog

R. Põldma on lõpetanud Tallinna Ülikoolis nii psühholoogia bakalaureuseõppe kui ka magistriõppe nõustamispsühholoogia erialal ning praegu on läbimas süsteemse pereteraapia põhiväljaõpet Eesti Pereteraapia Koolis. Ta on aastaid olnud seotud toitumishäirete ning meeleoluhäirete all kannatavate inimestega. 2022. aastast kuulub R. Põldma Eesti Pereteraapia Ühingusse.

Evelin Ilves

töötervishoiuarst-resident

Evelin Ilves lõpetas Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna ravi eriala 1993. aastal ning taastas oma arstilitsentsi aastatel 2014-2015. Üheksa aasta jooksul riigipea abikaasana võttis oma missiooniks tervislike eluviiside, toitumise ja liikumise propageerimise ja edendamise, samuti tervisliku koolitoidu toetamise. Ta on saanud sel teemal rohkelt kogemusi nii Euroopa, Ameerika kui ka Aasia riikidest. Aastal 2013 nimetas Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa haru teda oma eeskõnelejaks nn elustiilihaiguste alal (toitumisest, vähesest liikumisest, tubakast, alkoholist jt sõltuvustest tingitud mittenakkuslikud haigused). Hetkel tegutseb Evelin töötervishoiuarst-residendina.

Aldo Vassar

Advokaadibüroo LINDEBERG vandeadvokaat

A. Vassar on alates 2021. aastast Eesti Advokatuuri tööõiguse komisjoni liige. Tööõiguse komisjon on Eesti Advokatuuri kodukorra alusel moodustatud komisjon, mille tegevuse eesmärgiks on advokatuuri organite ning liikmete abistamine ja nõustamine tööõiguse õigusloome ja -praktikaga seonduvates küsimustes, vastava seadusandluse ja õiguspraktika analüüsimine ja muudatusettepanekute koostamine. Komisjon võib avaldada arvamust ka muudes õigusloomet või -praktikat puudutavates küsimustes.

Dr. Viktor Vassiljev

Anne Randväli

Sotsiaalministeerium, vaimse tervise poliitika juht

Anne Randväli on Sotsiaalministeeriumi 2022. aasta alguses loodud vaimse tervise osakonna tiimi liige. Hariduselt on Anne psühholoog ja organisatsioonikäitumise magister, ta on panustanud vaimse tervise valdkonda nii praktikuna, töötades superviisorina ja kuuludes nii ESCÜ kui VATEK-i ridadesse, kui uurijana mõttekojas Praxis. Konverentsil ei osale Anne vaid riigiesindajana. Tema varasemad töökohad annavad talle mitmekülgse tausta töökohal vaimse tervise toetamise käsitlemiseks. Magistrikraadi omandamise järel tegutses ta kümmekond aastat personalitöö arendusjuhina, kus tema missiooniks oli organisatsioonisiseselt hoolitseda töötajate heaolu eest. Seejärel jätkas ta tööd mõttekojas Praxis rakendusuuringute teostajana. Samas organisatsioonis täitis ta ka töökeskkonna voliniku rolli. Tänaseks töötab Anne poliitikakujundajana ministeeriumis. “Tänu nendele erinevatele kogemustele tunnen, et oskaksin täna oma esimest tööd teha palju paremini. Oma ettekandes püüangi seda mõtestada, kuidas.“

Ille Nakurt-Murumaa

Tondihobu OÜ jurist/EVEA president

Ille Nakurt-Murumaa on töötervishoiu ja tööohutuse ning tööõiguse valdkonna koolitaja-praktik. Ta omab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrikraadi. Alates 1995. aastast on ta töötanud erinavates asutustes juriidilise oskakonna juhatajana, administratsiooni juhina, tööohutuse talituse juhatajana. Täiskasvanute koolitajana on tegev alates 2003. aastast.

Jaanika Jelistratov

tunnustatud töötervishoiu ja tööohutuse spetsialist ja VITS Solutions asutaja

J. Jelistratov on tegutsenud töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas üheksa aastat. Täna tegeleb ta sama valdkonna digitaliseerimisega ehk VITS platvormi arendamisega, mille eesmärk on töötervishoidu ja tööohutust online keskkonnas kiiremini ja lihtsamalt ära korraldada.

Registreeri koolitusele

Saalipilet

189 Lisa korvi

Veebipilet

169 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

179 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo

KOOLITUS

Hankelepingute muutmine ja täiendamine keerulises majanduskeskkonnas

Lektor: Priit Lember