Search
Close this search box.

Töötervise ja tööpsühholoogia aastakonverents 2024

Päevajuht Margus Saar

Maailma tervisepäeva eel kutsume kõiki psühholoogiahuvilisi osalema konverentsil, kus valdkonna parimad spetsialistid jagavad praktilisi näpunäiteid ja tegevusi, kuidas töökeskkonda vaimsel tasandil parandada nii, et sellel oleks pikaajaline kasu.

Programm

9.30 – 10.00
Kogunemine ja tervituskohv
10.00 – 10.05
Konverentsi avasõnad ja sissejuhatus – Margus Saar
10.05 – 10.30
Kuidas luua tervist edendavat tööelu?

Lektor: Elle-Mall Sadrak, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esinaine

10.30 – 11.15
Töötaja läbipõlemist põhjustavad organisatsiooni tööharjumused

Lektor: Pia Pedanik, Töö- ja organisatsioonipsühholoog, Meliva AS

11.15 – 12.00
Kommunikatsioon ja suhtedünaamika

Lektor: Margus Laurik, kliiniline psühholoog

12.00 – 12.50
Aeg lõunapausiks
12.50 – 13.30
Kriisipsühholoogia – kuidas aidata ennast ja oma lähedasi vaimse tervise kontekstis?

Lektor: Erik Rüütel, vaimse tervise ekspert, psühholoog

13.30 – 14.00
Töökius töökeskkonnas – kuidas reageerida?

Lektor: Johan Pastarus, Tööinspektsioon, vaimse tervise konsultant

14.00 – 14.30
Kogemuslugu: Täielik kaugtöö – mõjud sisekliimale ja töösuhetele.

Lektor: Laura-Marie Linholm, Testlio kaugtöö eestvedaja

14.30 – 15.00
Kohvipaus
15.00 – 15.30
Loovus tehisintellekti ajastul

Lektor: Jaan Aru, ajuteadlane ja professor

15.30 – 16.00
Kuidas toime tulla digitaalse ülekoormusega?

Lektor: Jaanus Kangur, koolitaja

16.00 – 16.10
Päeva lõpetamine
Päeva juht: Margus Saar, ajakirjanik
OSALUSTASU

189 €

Hind sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, elektroonilisi materjale, 30-päeva järelvaatamist ja soovi korral tõendit teemade läbimise kohta.

SIHTRÜHM: kõik huvilised olenemata ametist

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Konverentsi esinejad

Margus Saar

ERR ajakirjanik

Elle-Mall Sadrak

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esinaine

Margus Laurik

Margus Laurik

kliiniline psühholoog

Margus Laurik on atesteeritud kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli psühholoogia bakalaureuse- ja magistriõppe.Ringo Heidmets on töötanud üle seitsme aasta avalikus sektoris Kaitseväes ja Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuses riigihangetele spetsialiseerunud juristina. Sel perioodil tagas ta suurusjärgus 1000 hankemenetluse seaduspärase läbiviimise maksumusega kokku üle 2 miljardi euro. Tulenevalt Kaitseväe vajadustest puutus R. Heidmets kokku kõikide hankemenetluse liikidega ning väga paljude hanke esemete hankimise spetsiifikaga. Kuivõrd enamus tema nõustatud riigihangetest ületasid rahvusvahelist piirmäära, omab ta laiapõhjalist kogemust läbirääkimiste pidamisel maailma suurimate kaitsetööstusettevõtetega. Lisaks on ta osalenud üle 50 riigihangete vaidlustuskomisjoni vaidlustusmenetluses ning esindanud klienti arvukalt ka kohtumenetlustes.

Pia Pedanik

Töö- ja organisatsioonipsühholoog Meliva AS

Pia Pedanik on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli magistriõppe Work and Organizational Psychology erialal. Meliva Qvalitas edendab äriklientide töökeskkonna vaimset tervist läbi individuaalsete vastuvõttude, sisekoolituste, ja töökeskkonna psühhosotsiaalsete stressorite hindamise. Ühiskondlikul tasandil proovib tõsta teadlikkust töö- ja organisatsioonipsühholoogia valdkonnast Eesti Töö- ja Organisatsioonipsühholoogide Liidu näol, mille üks kolmest asutajaliikmest ta on.

Erik Rüütel

vaimse tervise ekspert, psühholoog

Erik Rüütel on Eesti vaimse tervise ekspert, psühholoog ja tunnustatud koolitaja. Erik on Addicere koolitus- ja konsultatsiooniagentuuri juht, Sisekaitseakadeemia kriisipsühholoogia ja suhtlemispsühholoogia õppejõud, Korrektsioonipsühholoogia õpiku autor, Nõmme Tervisekliiniku psühholoog, Meeskonnatreeningute Agentuur MAD treener ja Tallinna Ülikooli Ühiskonnateaduste doktorant.

Johan Pastarus

Tööinspektsioon, vaimse tervise konsultant

Laura-Marie Linholm

Testlio kaugtöö eestvedaja

Laura-Marie Linholm on lõpetanud 2020 aastal Nottingham Trent Ülikooli Psühholoogia erialal. Alates 2022 aastast töötab ta Testlios, kus peale firma täieliku kaugtööle üleminekut astus ta Kaugtöö Juhi rolli. Ta aitas välja ehitada Testlio Kaugtöö Juhised ja vastutab Kaugtöö strateegia edendamise eest. Testlio on tarkvara testimisega tegelev globaalne ettevõte kus on inimesi üle 40st riigist ja kuulub 16% ettevõtete hulka, kes on täielikult Kaugtööl.

Jaan Aru

ajuteadlane ja professor

Jaan Aru Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru on psühholoog ja ajuteadlane, Tartu Ülikooli Arvutiteaduse instituudi vanemteadur. Ta on uurinud teadvust, und ja õppimisprotsesse.

Jaanus Kangur

koolitaja

Jaanus Kangur on koolitanud alates 2003. aastast ning treeninud selle aja jooksul enam kui 40 000 inimest. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli religiooni – antropoloogia magistrantuuri ning hetkel teeb enda doktoritööd konfliktide lahendusviisidest põlisrahvaste hulgas. Tal on rahvusvaheline diplom taastavas õiguses (International Diploma in Restorative Justice) Kanadast Queensi Ülikoolist. Taastav õigus on alternatiivne konfliktidele reageerimise viis, mille keskmeks on tekitatud kahju ja selle heastamine. Lisaks on ta õppinud suhtlemistreeneriks ning nõustajaks. Ta on pidanud loenguid Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor, Kieli Rakenduskõrgkoolis, Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudis ja Sisekaitseakadeemias.

Registreeri konverentsile

Veebipilet

189 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

179 Lisa korvi

Saalipilet

189 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo