Search
Close this search box.

VEEBIKOOLITUS

Käibemaksudeklaratsioonist- mida uut ja mida vana?

Lektor: Tõnis Elling

Koolituse eesmärk on anda põhjalik ülevaade käibemaksu muudatustest nii 2024 kui ka 2025. aastal. Muuhulgas räägime käibemaksumäära muudatusest varem sõlmitud lepingute osas ning selgitame kõrgemale maksumäärale ülemineku reegleid käibe tekkimise aega arvestades.

Programm

9.50 – 10.00
Kogunemine veebikeskkonda
10.00 – 12.00
Käibemaksudeklaratsioonist- mida uut ja mida vana?
  • Käibemaksuseaduse muudatused 2024
  • Käibemaksu korrigeerimine
  • Ühendusesisene käive ja -soetus.
  • Kaugmüük ja kokkupandav kaup.
  • Tehingud kolmandate riikide ettevõtjatega.
  • Piiratud maksukohustus.
  • Siseriiklik pöördmaksustamine.
  • Maksuvaba käive. 
  • Kasutatud kauba edasimüügi erikord.
  • Reisiteenuste erikord
12.00 – 12.15
Sirutuspaus
12.15– 14.00
Loeng jätkub
OSALUSTASU

159 €

Hind sisaldab loengut viis akadeemilist tundi, elektroonilisi materjale, soovi korral tõendit koolituse läbimise kohta ja järelvaatamise võimalust 30-päeva.

SIHTRÜHM: raamatupidajad, finantsjuhid ja –spetsialistid ning kõik teised huvilised

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis ja ajakavas!

Koolituspäeva esineja

Tõnis Elling

Tõnis Elling

juhtiv maksunõustaja

Tõnis Elling on maksundusega tegelenud rohkem kui 20 aastat. Esimene tööalane kokkupuude maksundusega oli tal 1999. aastal, kui ta asus tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Ametniku perioodile järgnes õppejõutöö Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis 2005-2018. Tõnis on spetsialiseerunud peaasjalikult kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid). Alates 2009. aastast lisandus õppejõu ametile paralleelselt maksunõustaja töö rahvusvahelises nõustamisfirmas Grant Thornton Rimess OÜ. Alates 2015. aastast järgnes töö Leinonen OÜ nõustamisüksuse juhina ja hiljem Deloitte Advisory AS juhtiva maksunõustajana. Alates 2019 töötab Tõnis Ernst & Young Baltic AS juhtiva maksunõustajana ja õpetab Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas maksundust ning Tallinna Majanduskoolis käibemaksu. Tõnis Elling valiti 2008. aastal tudengite poolt Sisekaitseakadeemia parimaks õppejõuks. Aastatel 2009–2012 valiti Tõnis Sisekaitseakadeemia Finantskolledži parimaks õppejõuks ja 2013. aastal parimaks kõnelejaks. Aastal 2016 andis Sisekaitseakadeemia Tõnisele Sisekaitseakadeemia teenetemedali II klassi – hõberisti. Hariduselt on Tõnis jurist ja tal on pooleli õpingud Tartu Ülikooli doktorantuuris. Tema uurimisvaldkonnaks on finantsteenuste käibemaksuga maksustamine.

Registreeri koolitusele

Veebipilet

159 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

149 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo