Search
Close this search box.

TEABEPÄEV

"MUUTUV TÖÖELU 2023."

Lektorid: Seili Suder, Heli Raidve, Ille Nakurt-Murumaa, Jaana Silva, Andres Ojaver, Urmas Kukk, Krista Laever ja Evelin Ilves

Konverentsi eesmärgiks on anda ülevaade 2023. aastal töösuhteid puudutavatest seadusemuudatustest ja kohtupraktikast.

Programm

9.30–10.00
Registreerimine ja tervituskohv
10.00-10.05
Moderaatori avasõnad

Päevajuht Kadri Mägi-Lehtsi, Roche Eesti OÜ tegevjuht, arst

10.05 – 10.35
Muudatuste valguses - kas tööandjate elu läheb kergemaks?

Lektor: Seili Suder, Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika töökeskkonna juht

10.35 – 10.50
Töölepingu seaduse muudatuste rakendamine tööinspektsiooni vaates

Lektor: Jaana Silva, Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist

10.50 – 12.00
Põletavamad tööõiguse küsimused ja kohtupraktika 2022-2023

Lektor: Heli Raidve, Heli Raidve Tööõigusabi juhataja ja jurist, EAS’i ärimentorprogrammi mentor

12.00 – 12.50
Lõunapaus
12.50 – 13.30
Tööandja kogemus ja ootused TLS muudatuste raames

Lektor: Krista Laever, Orkla personalidirektor 

13.30 – 14.15
Terviseandmete töötlemise erisused

Lektor: Ille Nakurt-Murumaa,jurist-töökeskkonna konsultant

14.15 – 14.35
Kohvipaus
14.35 – 15.05
Kuidas reguleerida andmete kaitset kaugtöö puhul?

Lektor: Andres Ojaver, advokaadibüroo Hedman isikuandmete kaitse ekspert

15.05 – 15.45
Jälgimisseadmete kasutamine töösuhetes- kas see on õigustatud?

Lektor: Urmas Kukk, advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaat, isikuandmekaitse ekspert

15.45 – 16.10
Mis toidab meie õnne?

Lektor: Evelin Ilves, töötervishoiuarst-resident

16.10 – 16.15
Konverentsi lõpetamine

Päevajuht Kadri Mägi-Lehtsi

OSALUSTASU

189 €

Osalustasu sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, kohvipause, kogu päeva toitlustust saalikoolituse puhul ja soovi korral tõendit koolituse läbimise kohta.

SIHTRÜHM: personalijuhid ja -spetsialistid, juristid, ettevõtete ja osakondade juhid ning kõik teised huvilised, kes oma tööülesannete täitmisel puutuvad kokku tööõiguse teemadega ja isikuandmete töötlemisega töösuhetes.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Esinejad

Kadri Mägi-Lehtsi

Roche Eesti OÜ tegevjuht, coach

K. Mägi-Lehtsi on pikaajalise kogemusega juht biotehnoloogia ettevôttes Roche, kes samal ajal panustab ühiskondlikel alustel Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA ja Tööandjate Keskliidu volikogudes ning tervise töörühmas. Baasharidustelt on Kadri arst, àrijuhtimise magister ja tervisedendaja ning lisaks ACC taseme coach. Rahvusvahelise korporatsiooni Eesti esinduse tegevjuhina omab Kadri nii teoreetilist kui praktilist kogemust tervisliku mõttelaadi juurutamisel ettevõttes; tema tervise-edenduse alase lõputöö teemaks oli tööpinge vähendamine ning heaolu suurendamine kasutades teadveloleku praktika rakendamist Roche Eesti OÜ näitel.

Ille Nakurt-Murumaa

jurist-töökeskkonna konsultant

Ille Nakurt-Murumaa on töötervishoiu ja tööohutuse ning tööõiguse valdkonna koolitaja-praktik. Ta omab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrikraadi. Alates 1995. aastast on ta töötanud erinavates asutustes juriidilise oskakonna juhatajana, administratsiooni juhina, tööohutuse talituse juhatajana. Täiskasvanute koolitajana on tegev alates 2003. aastast.

Evelin Ilves

töötervishoiuarst-resident

Evelin Ilves lõpetas Tartu Ülikooli Arstiteaduskonna ravi eriala 1993. aastal ning taastas oma arstilitsentsi aastatel 2014-2015. Viimase üheksa aasta jooksul riigipea abikaasana võttis oma missiooniks tervislike eluviiside, toitumise ja liikumise propageerimise ja edendamise, samuti tervisliku koolitoidu toetamise. Ta on saanud sel teemal rohkelt kogemusi nii Euroopa, Ameerika kui ka Aasia riikidest. Aastal 2013 nimetas Maailma Terviseorganisatsiooni Euroopa haru teda oma eeskõnelejaks nn elustiilihaiguste alal (toitumisest, vähesest liikumisest, tubakast, alkoholist jt sõltuvustest tingitud mittenakkuslikud haigused). Hetkel tegutseb Evelin töötervishoiuarst-residendina.

Seili Suder

Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika töökeskkonna juht

Seili Suder on sotsiaalministeeriumi tööpoliitika ja töökeskkonna juht. Ta on üle 15 aasta tegelenud tööõiguse kujundamisega Eestis. Koos sotsiaalministeeriumi meeskonnaga loob ta individuaalseid ja kollektiivseid töösuhteid reguleerivaid õigusakte ja panustab ohutu töökeskkonna loomisesse. Paar aastat töötas Seili Tööinspektsioonis ja on nüüdseks üle 14 aasta töötanud sotsiaalministeeriumis. Seili on aastate jooksul andnud Tartu Ülikoolis tööõiguse loenguid ja viinud läbi seminare.

Andres Ojaver

advokaadibüroo Hedman isikuandmete kaitse ekspert

Andres Ojaver nõustab advokaate peamiselt isikuandmete kaitse valdkonnas. Varasemalt on Andres töötanud järelevalvedirektorina Andmekaitse Inspektsioonis ning andmekaitseametnikuna (DPO) Telia Eestis. See positsioon oli tihedalt seotud välise koostöö ja andmekaitsega Euroopa tasandil, mis on andnud talle nii teoreetilise kui ka praktilise kogemuse isikuandmete kaitse nõuetest ning nende rakendamisest organisatsioonis. Andres on ka külalislektoriks Tallinna Tehnikaülikoolis osaledes isikuandmete kaitse eksperttasemel täiendkoolitustel.

Jaana Silva

Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist

Heli Raidve

Heli Raidve Tööõigusabi juhataja ja jurist, EAS’i ärimentorprogrammi mentor

Heli Raidve ühendab edukalt tööõiguse teooria ja praktika. Põhiliselt teostab Heli end omanimelise tööõigusbüroo juristi ja juhataja ametis, lisaks sellele on ta Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud ning EAS ärimentorprogrammi mentor. Ta on üheteiskümne tööõigust käsitleva raamatu (sh rahvusvaheliste väljaannete) autor või kaasautor ning kirjutanud tööõigusest sadu artikleid. Igapäevaselt nõustab ja koolitab Heli tööandjaid tööõiguse teemadel juba üheksateist aastat. Heli Raidve kui lektori tugevuseks on pikaajaline rikkalik praktiline kogemus, mille tulemusena on tema koolitused ja soovitused hästi praktilised.

Urmas Kukk

Urmas Kukk

advokaadibüroo KPMG Law vandeadvokaat, isikuandmekaitse ekspert

Urmas Kukk on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Ta on pikaajalise kogemusega spetsialist privaatsuse ja isikuandmete kaitse alal, esindanud selles valdkonnas nii haldusorganite kui ka eraisikute huve. Omab CIPP/E sertifikaati. Aastatel 2003-2008 töötas ta Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina ning osales ka uue isikuandmete kaitse seaduse väljatöötamisel. Kuni 2020. aasta veebruarikuuni oli Urmas Advokaadibüroo Koch & Partnerid OÜ vandeadvokaat. Hetkel on ta AS IuteCredit Europe andmekaitse spetsialist ja Euroopa Liidu isikuandmete kaitse projektide ekspert.

Krista Laever

Orkla personalidirektor

Registreeri koolitusele

Saalipilet

219 Lisa korvi

Veebipilet

219 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

149 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo

KOOLITUS

Hankelepingute muutmine ja täiendamine keerulises majanduskeskkonnas

Lektor: Priit Lember