Search
Close this search box.

Raamatupidajate aastalõpu konverents: “Väljakutsed ja võimalused 2024.”

Päevajuht: Marko Reikop

Kutsume kõiki raamatupidajaid ja finantstöötajaid pidulikule konverentsile, et tähistada koos kolleegide ja suurepäraste külalislektoritega rahvusvahelist raamatupidajate päeva!

Programm

9.30–10.00
Registreerimine ja tervituskohv
10.00-10.05
Konverentsi avasõna ja sissejuhatus

Päevajuht: Marko Reikop, teleajakirjanik

10.05 – 10.30
Maksumaailma eesootavad arengud

Lektor: Evelyn Liivamägi, Rahandusministeerium finants- ja maksupoliitika asekantsler

10.30 – 11.00
EMTA arengud, maksutahte uuringu uudised ja varimajanduse hetkeseis

Lektor: Raili Roosimaa, Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja maksude alal

11.00 – 12.00
Maksumaailma eesootavad muudatused

Lektor: Ivo Vanasaun, maksunõunik

12.00 – 13.00
Lõunapaus
13.00– 13.35
Audiitorkogu soovitused raamatupidajale

Lektor: Märt-Martin Arengu, vandeaudiitor ja Audiitorkogu president

13.35 – 14.15
Aruandluse muudatused äriregistris 2023 ja 2024

Lektor: Mikk Põld, Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat

14.15 – 14.40
Kohvipaus
14.40 – 15.10
Koostöö kui igaühe emotsiooniregulatsioon ja eneseregulatsioon

Lektor: Andero Teras, meeskonna- ja juhtimiskoolitaja, psühholoog

15.10 – 15.40
Armasta iseennast – julge olla Sina ise!

Lektor: Kristina Birk-Vellemaa, antropoloog

15.40 – 15.50
Päeva lõpetamine ja loosimised

Päevajuht: Marko Reikop, teleajakirjanik

15.50 – 16.20
Muusikaline tervitus pidupäeva puhul. Esinevad muusikud Kalle Sepp ja Mikk Tammepõld
OSALUSTASU

189 €

Osalustasu sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, elektroonilisi materjale, kogu päeva toitlustust saalikonverentsi puhul ja soovi korral tõendit konverentsi läbimise kohta.

SIHTRÜHM: raamatupidajad, finantsjuhid ja – spetsialistid, juhid ning kõik teised huvilised

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Esinejad

Marko Reikop

Marko Reikop

teleajakirjanik

Marko Reikop on eesti teleajakirjanik. Ta alustas ajakirjanikukarjääri saadetega Eesti Raadios, oli saatejuht ka Raadio 2 programmis ning Vikerraadios. Raadiost suundus ETV-sse, kus tema tuntuimateks telesaadeteks on olnud "Paar", "Terevisioon", "Klaver põõsas", "Eurolaul" ja "Eesti laul". Marko Reikop on korduvalt olnud Eurovisiooni lauluvõistluse kommentaator, algul Eesti Raadios ning alates aastast 1998 ETV-s. Marko Reikop on valitud korduvalt eri küsitlustel parimate saatejuhtide hulka, sh parimaks telesaadete meessaatejuhiks.

Märt Martin Arengu

Märt-Martin Arengu

vandeaudiitor ja Audiitorkogu president

Märt-Martin Arengu on vandeaudiitor ning alates 2014. aastast Audiitorkogu president. Enne Audiitorkogu töötas ta pikalt audiitorfirma Ernst & Young Tallinna kontoris. Ülikoolis on Märt õppinud majandus ja ärijuhtimist (Stockholm School of Economics in Riga) ja rahvusvahelisi suhteid (Tallinna Ülikool).

Andero Teras

meeskonna- ja juhtimiskoolitaja, psühholoog

Andero erialane pädevus toetub psühholoogia magistrikraadile Tartu Ülikoolist. Organisatsioonidele pakutavate teadmiste ajakohasust ja kvaliteeti aitab tõsta Tartu Ülikooli psühholoogia doktoriastmes valdkonna uurimine ning õppejõuna loengute ja seminaride pidamine psühholoogia instituudis. Lisaks Tartu Ülikoolile on ta täiendanud enda psühholoogia alaseid teadmisi ja kogemusi Soome ja Ameerika Ühendriikide ülikoolides. Lisaks sisekoolituste läbiviimisele on Andero Teras ka hinnatud avalik esineja Eesti suurematel konverentsidel.

Evelyn Liivmägi

Rahandusministeerium finants- ja maksupoliitika asekantsler

Raili Roosimaa

Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja maksude alal

Raili Roosimaa on Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja maksude alal. Raili alustas oma karjääri 2007. aastal Põhja maksu- ja tollikeskuses revidendi ametikohal. 2018. aastal sai temast MTA maksuauditi osakonna üksuse juht, alates 2021. aasta kevadest oli Raili MTA maksuauditi osakonna juhataja asetäitja ning alates 2023. aasta maist täidab peadirektori asetäitja rolli. Raili on omandanud magistrikraadi Sisekaitseakadeemia sisejulgeoleku erialal.

Mikk Põld

Advokaadibüroo TRINITI vandeadvokaat

Mikk Põld on hinnatud ühingu- ja äriõiguse advokaat. Enam kui 10 aasta vältel on Mikk abistanud kliente erinevate lepingute koostamisel ja läbirääkimistel, samuti tehingute ja restruktureerimisplaanide kavandamisel ja elluviimisel. Eesti Advokatuuri äriõiguse komisjoni liikmena hoiab Mikk ühinguõiguse arengutel näppu pulsil.

Kristina Birk-Vellemaa

antropoloog

Ivo Vanasaun

Ivo Vanasaun

advokaadibüroo FORT maksunõunik

I. Vanasaun on pikaajalise kogemusega maksuekspert, kelle põhiteemadeks on äriühingu tulumaks, füüsilise isiku tulumaks ja rahvusvaheline maksustamine. Ta on töötanud seitse aastat Rahandusministeeriumis, juhtides seal otseste maksude talitust. Ivo osales Eesti unikaalse äriühingu tulumaksu süsteemi kasutuselevõtu protsessis ning on nõustanud Gruusia valitsust samasuguse tulumaksumudeli kasutuselevõtul. Kuni 2018. a kevadeni oli Ivo 12 aastat Deloitte Eesti maksutiimi üks võtmeisikutest, juhtides seal keerulisi siseriiklikke ja rahvusvahelisi maksunõustamise projekte. Ivol on põhjalikud teadmised tehingute nõustamises ja ettevalmistamises, sealhulgas maksualaste auditite läbiviimises, kontsernide juriidilise struktuuri ja ärimudeli ümberkujundamises, optsiooniprogrammide loomises ning mobiilse tööjõu maksustamise küsimustes.

Registreeri konverentsile

Saalipilet

189 Lisa korvi

Veebipilet

169 Lisa korvi

Järelvaatamise pilet

169 Lisa korvi

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo