Search
Close this search box.

TÖÖTERVISHOIU SÜGISENE KONVERENTS

Hea töökeskkond 2023

Lektorid: Meeli Miidla-Vanatalu, Seili Suder, Illa Nakurt-Murumaa, Rita Rätsepp, Hannes Kuhlbach, Romet Nael, Priit Siitan ja Mari-Liis Štrik-Ott

Saabuva Euroopa tööohutuse ja töötervishoiu nädala puhul kutsume kõiki huvilisi viima end kurssi töötervishoiu valdkonna viimaste uudiste ja arengutega.

Programm

9.30–10.00
Registreerimine ja tervituskohv
10.00-10.05
Moderaatori avasõna

Päevajuht Rita Rätsepp

10.05-10.25
Töökeskkond 2023: kas meie inimeste tervis ja ohutus on tagatud?

Lektor: Meeli Miidla-Vanatalu, Tööinspektsiooni peadirektor

10.25-11.10
Töötervishoiu ja tööohutuse seadusemuudatuste ülevaade

Lektor: Seili Suder, Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika töökeskkonna juht

11.10-12.00
Tööõnnetused, raporteerimine, uurimine ja järelduste tegemine

Lektor: Priit Siitan, Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor

12.00 – 13.00
Lõunapaus
12.35 – 12.55
AED elustamisaparaadi praktiline tutvustus saalis galaktika

Lektor: Mihkel Siitam, Medivar OÜ, elusta.ee eestvedaja ja koolitaja

13.00 – 13.40
Riskianalüüsi muutmine ning sellega kaasnevad ohud

Lektor: Ille Nakurt-Murumaa, jurist ja koolitaja

13.40 – 14.10
Töökeskkonna riskianalüüsi tähtsus uue tehnoloogia rakendamisel

Lektor: Mari-Liis Štrik-Ott, NPM Silmet OÜ töö- ja keskkonnaohutuse direktor

14.10 – 14.30
Kohvipaus
14.30 – 15.00
Kuidas müüa maha töötajale ohutusreeglitest kinnipidamise idee?

Lektor: Romet Nael, koolitaja

15.00 – 15.30
Kuidas toetada kaugtööd tegeva töötaja sotsiaalset tervist?

Lektor: Hannes Kuhlbach, kliiniline psühholoog

15.30 – 15.55
Toimetulek tööstressiga – kui olen koguaeg kätte saadav?

Lektor: Rita Rätsepp, psühholoog

15.55 – 16.00
Konverentsi lõpusõnad

Päevajuht Rita Rätsepp

OSALUSTASU

179 €

Osalustasu sisaldab loenguid kuus akadeemilist tundi, kohvipause, kogu päeva toitlustust saalikoolituse puhul ja soovi korral tõendit koolituse läbimise kohta.

SIHTRÜHM: töökeskkonnaspetsialistid, kvaliteedijuhid, juhid, juristid, personalijuhid ning kõik teised huvilised.

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi konverentsi programmis ja ajakavas!

Esinejad

Rita Rätsepp

psühholoog

Rita Rätsepp on näitleja ja psühholoogiline nõustaja. Lõpetanud Eesti Muusika – ja Teartiakadeemia lavakunstikooli. Töötanud Eesti Draamateatris ja Nukutetaris. Eesti Näitlejate Liidu liige ja vabakutseline näitleja. Psühholoogi hariduse omandas Professionaalse Psühholoogia Erakoolis, Audentese Ülikoolis ja sotsiaalteaduste magistrikraadi psühholoogia erialal sai Akadeemias Nord. Töötanud koolipsühholoogina Rocca al Mare Koolis. Tänasel päeval nõustab lapsi ja täiskasvanuid oma erapraksises ja erakliinikus City Tervisekliinik. Tegutsenud koolitusturul üle kümne aasta. Viies läbi erinevaid koolitusi ja loenguid enesejuhtimise, enesearengu ja laste kasvatuse teemadel.

Hannes Kuhlbach

Hannes Kuhlbach

kliiniline psühholoog

Hannes Kuhlbach on kliiniline psühholoog ja praktiseeriv terapeut. Tegusa elu jooksul on ta olnud erinevates ametites avalikus sektoris, kinnisvaraäris, suhtekorralduses ja panganduses. Kõiges, mida saab nimetada äriks, on sügav inimlik ja isiklik pool ning just see aspekt huvitabki teda oma tänastes tegevustes. Ettevõtted, organisatsioonid, seltsid jne on kõik inimeste koostegutsemist hõlbustamaks loodud virtuaalstruktuurid, kus Inimene läheb pahatihti kaduma. Kui inimene kaldub ise ennast ära kaotama, on hea, kui tal keegi abiks kuulamas, mõtlemas ja mõistmas on. Me kõik vajame kedagi. Me kõik suudame olemas olles aidata. Efektiivse(ma)ks aitamiseks on tarvis ka teadmisi, mille omandamine võikski olla tähendusrikka ja õnneliku elu üks komponent.

Meeli Miidla-Vanatalu

Meeli Miidla-Vanatalu

Tööinspektsiooni peadirektor

Ille Nakurt-Murumaa

jurist-töökeskkonna konsultant

Ille Nakurt-Murumaa on töötervishoiu ja tööohutuse ning tööõiguse valdkonna koolitaja-praktik. Ta omab Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrikraadi. Alates 1995. aastast on ta töötanud erinavates asutustes juriidilise oskakonna juhatajana, administratsiooni juhina, tööohutuse talituse juhatajana. Täiskasvanute koolitajana on tegev alates 2003. aastast.

Romet Nael

koolitaja

Romet Nael omab pikaajalist müügi- ja juhtimiskogemust ning tema koolitused põhinevad praktilistel teadmistel ja tehnikatel, mis on edukalt rakendatavad ning toimivad Eesti oludes. Koolitades aastast 1997 on ta panustanud sadade ettevõtete teenindus- ja juhtimise kvaliteedi tõstmisele.

Seili Suder

Sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika töökeskkonna juht

Seili Suder on sotsiaalministeeriumi tööpoliitika ja töökeskkonna juht. Ta on üle 15 aasta tegelenud tööõiguse kujundamisega Eestis. Koos sotsiaalministeeriumi meeskonnaga loob ta individuaalseid ja kollektiivseid töösuhteid reguleerivaid õigusakte ja panustab ohutu töökeskkonna loomisesse. Paar aastat töötas Seili Tööinspektsioonis ja on nüüdseks üle 14 aasta töötanud sotsiaalministeeriumis, kus ta on töökeskkonna üksuse juht. Seili on aastate jooksul andnud Tartu Ülikoolis tööõiguse loenguid ja seminare.

Mari-Liis Štrik-Ott

NPM Silmet OÜ töö- ja keskkonnaohutuse direktor

Priit Siitan

Tallinna Tehnikakõrgkooli lektor

Priit Siitan on Tallinna Tehnikakõrgkooli Humanitaar- ja majandusainete Keskuse õppeaine "Tööõigus, tööohutus ja töötervishoid" lektor, tegelenud töökeskkonnaalaste küsimustega alates 1983. aastast. Aastatel 2000-2006 töötas ta Tööinspektsiooni peadirektorina. Samuti on ta osalenud paljudel rahvusvahelistel töökeskkonna temaatilistel konverentsidel EL liikmesriikides.

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo