RAAMATUPIDAJATE ÕPI- ja MOTIVATSIOONIHOMMIK

“ Fookuses on seadusemuudatused.”

Lektorid: Marek Herm, Heli Raidve, Ivo Vanasaun, Maksu- ja Tolliameti esindaja

Koolitussündmuse eesmärgiks on anda ülevaade olulisematest muudatustest, mis mõjutavad raamatupidamist, maksu- ja finantsõigust 2023. aastal.

Programm

9.30 – 10.00
Registreerimine ja hommikukohv
10.00 – 10.05
Sissejuhatus päeva

Päevajuht: Marek Herm

10.05 – 10.35
Maksumuudatused 2022- 2023

Lektor: Ivo Vanasaun, advokaadibüroo FORT maksunõunik

10.35 – 11.05
Maksu- ja Tolliameti uuendused

Lektor: Maksu- ja Tolliameti esindaja

11.05 – 11.50
Kõik oluline tööõiguse muudatustest raamatupidajale

Lektor: Heli Raidve, Heli Raidve Tööõigusabi juhataja ja jurist, EAS’i ärimentorprogrammi mentor

11.50 – 12.20
Mida peab raamatupidaja teadma maksualase teabevahetuse seadusest?

Lektor: Marek Herm, ATTELA Advokaadibüroo, vandeadvokaat ja partner

12.20 – 12.30
Päeva lõpetamine

Päevajuht: Marek Herm

12.30 – 13.00
Marko Matvere muusikaline tervitus
13.00 – ...
Lõunasöök restoranis ROOF
OSALUSTASU

159 €

Hind sisaldab loenguid kolm akadeemilist tundi, kohvipaus, lõunasöök saalikoolituse puhul, elektroonilisi materjale ja soovi korral tõendit koolituse läbimise kohta.

Sihtrühm: raamatupidajad, finantsjuhid ja –spetsialistid, juhid ning kõik teised huvilised

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi seminari programmis ja ajakavas!

Koolitussündmuse esinejad

Marek Herm

ATTELA Advokaadibüroo vandeadvokaat/partner

M. Herm alustas Eestis klientide professionaalse nõustamisega 2003. aastal. Aastatel 2004 – 2008 oli Marek Brüsselis Euroopa Komisjoni maksukorralduse ja tolliliidu ning konkurentsi peadirektoraatide legal officer. Ta on alates 2005. aastast International Fiscal Association’i (IFA) liige, alates 2008. aastast Eesti Maksumaksjate Liidu liige ning 2011. aastast IFA-Eesti juhatuse liige. M. Herm on väga kogenud rahvusvahelise taustaga maksunõunik, kes tegeleb nii rahvusvahelise maksuõiguse kui ka maksuvaidlustega. Lisaks praktilisele tegevusele omandab ta doktorikraadi Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.

Heli Raidve

Heli Raidve Tööõigusabi juhataja ja jurist, EAS’i ärimentorprogrammi mentor

H. Raidve ühendab edukalt tööõiguse teooria ja praktika teostades end omanimelise tööõigusbüroo juristi ja juhataja ametis, lisaks sellele on ta Tallinna Tehnikaülikooli õppejõud ning EAS ärimentorprogrammi mentor. Ta on üheteiskümne tööõigust käsitleva raamatu (sh rahvusvaheliste väljaannete) autor või kaasautor ning kirjutanud tööõigusest sadu artikleid. Igapäevaselt nõustab ja koolitab Heli tööandjaid tööõiguse teemadel juba 19 aastat. Heli Raidve kui lektori tugevuseks on pikaajaline rikkalik praktiline kogemus, mille tulemusena on tema koolitused ja soovitused hästi praktilised.

Ivo Vanasaun

Ivo Vanasaun

advokaadibüroo FORT maksunõunik

I. Vanasaun on pikaajalise kogemusega maksuekspert, kelle põhiteemadeks on äriühingu tulumaks, füüsilise isiku tulumaks ja rahvusvaheline maksustamine. Ta on töötanud seitse aastat Rahandusministeeriumis, juhtides seal otseste maksude talitust. Ivo osales Eesti unikaalse äriühingu tulumaksu süsteemi kasutuselevõtu protsessis ning on nõustanud Gruusia valitsust samasuguse tulumaksumudeli kasutuselevõtul. Kuni 2018. a kevadeni oli Ivo 12 aastat Deloitte Eesti maksutiimi üks võtmeisikutest, juhtides seal keerulisi siseriiklikke ja rahvusvahelisi maksunõustamise projekte. Ivol on põhjalikud teadmised tehingute nõustamises ja ettevalmistamises, sealhulgas maksualaste auditite läbiviimises, kontsernide juriidilise struktuuri ja ärimudeli ümberkujundamises, optsiooniprogrammide loomises ning mobiilse tööjõu maksustamise küsimustes.

Registreerimine

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:

Tasumine ja loobumine

Tasumine toimub vastavalt esitatud arvele. Arve väljastatakse koolitusele registreerunule e-posti teel. Loobumisel palume teavitada hiljemalt 10 kalendripäeva enne koolituse toimumist kas meiliga koolitusturg@koolitusturg.ee või telefonidel 6774 030, 5866 4030. Õigeaegsel teatamisel tagastatakse 90% koolituse tasust.

Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendid

Koolituspäeva läbinule väljastatakse tõend. Tõendi väljastamise eelduseks on koolitusel osalemine täies mahus ning arve tasumine.

Lisainfo