10. oktoober 2019

PSÜHHOLOOGIA AASTAKONVERENTS

Tallinnas
PROGRAMM
LEKTORID

Vaimse tervise aastakonverentsi eesmärk on inimeste teavitamine vaimse tervise olemusest, selle säilitamise võimalustest ning anda juhiseid, kuidas vältida vaimse tervise probleemide teket ning kuidas juba olemasolevate vaimse tervise probleemidega hakkama saada.

Konverentsipäeva modereerib eesti teleajakirjanik Margus Saar.

SIHTRÜHM: Ettevõtte ja asutuse juhid, keskastmejuhid, personalitöötajad, meditsiinitöötajad ning teised spetsialistid, kes peavad oluliseks tervise- ja psühholoogiateemade tundmaõppimist ja nende üle arutlemist.
MEETODID: loengud ja arutelud

Programm

10.00 - 16.35
 • 09.30–10.00 Registreerimine ja hommikukohv
 • 10.00-10.30 Konverentsi avasõnad ja sissejuhatus
  Margus Saar, konverentsi moderaator
 • 10.30-11.05 Kas oskame piiri pidada, et hoida vaimset tervist?
  Lektor: Maret Maripuu, Tööinspektsiooni peadirektor
 • 11.05-12.00 Tööstressi allikad ja tööandja vastutus.
  Lektor: Karin Reinhold, Riskiekspert OÜ juhataja ja tööohutusalaste süvakoolituste lektor
 • 12.00-13.00 Lõunapaus
 • 13.00-13.45 Iseenda sõber olemise võlu ja valu
  Lektor: Anni Kuusik, kliiniline psühholoog ja Mindful Self-Compassion programmi Trained Teacher
 • 13.45-14.30 Kuidas juhina parimat töökeskkonda rakendada?
  Lektor: Hannes Kuhlbach, kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut
 • 14.30-14.50 Kohvipaus
 • 14.50-15.30 Millal saab rääkida töösõltuvusest ja millal töösse panustamisest?
  Lektor: Liina Randmann, Tallinna Tehnikaülikooli lektor
 • 15.30-16.00 Elukestev multitaksing ehk rööprähklemine.
  Lektor: Jaanus Harro, Tartu Ülikool, neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja, psühhofüsioloogia professor
 • 16.00-16.25 Iseendasse vaatamise kunst
  Lektor: Valdur Mikita, kirjanik ja semiootik
 • 16.25-16.35 Konverentsi lõpusõnad
  Margus Saar, konverentsi moderaator

NB! Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi koolituse programmis, ajakavas ja toimumiskohas!

REGISTREERI
10. oktoober 2019
kell 10.00-16.35
(7 akadeemilist tundi)
Eesti Filmimuuseum
Tallinn
a` 169 €
Hind sisaldab: konverentsipäeva, kogu päeva toitlustus, elektroonilisi materjale ning soovi korral tõendit.
Sihtrühm
Ettevõtte ja asutuse juhid, keskastmejuhid, personalitöötajad, meditsiinitöötajad ning teised spetsialistid, kes peavad oluliseks tervise- ja psühholoogiateemade tundmaõppimist ja nende üle arutlemist.
Lisainfo
+372 6774 030, +372 5866 4030
koolitusturg@koolitusturg.ee

Konverentsi esinejad

Margus Saar
ERR ajakirjanik


Margus Saar on eesti teleajakirjanik. Ta on olnud Tallinna linnavalitsuse osakonnajuhataja, tegutsenud eraettevõtluses ning teinud kaastööd Eesti Televisioonile alates aastast 1990, kui ta valiti konkursil ETV telekava diktoriks. Aastast 2003 asus ta tööle ETV-s (hilisem Eesti Rahvusringhääling) uudistesaate “Aktuaalne kaamera” saatejuht-toimetajana. Saar juhtis 2008–2017 ETV lastesaadete toimetust ning on telesaadete ja suurülekannete produtsent.

Maret Maripuu
Tööinspektsiooni peadirektor


Maret Maripuu omab magistrikraadi nii õigusteaduses kui ka terviseteadustes. Ta on tn töötanud AS Eesti Statoilis klienditeenindajana, Riigikogu liberaalide fraktsioonis konsultandina, Eesti Reformierakonna kantselei juhatajana, olnud IX, X, XI, XII riigikogu liige ning sotsiaalminister. Aastast 2014 töötab ta Tööinspektsiooni peadirektorina. Armastab teatrit ja klassikalist muusikat.

Karin Reinhold
Riskiekspert OÜ juhataja ja tööohutusalaste süvakoolituste lektor


Karin Reinhold töötab Tallinna Tehnikaülikooli Töökeskkonna ja –ohutuse õppetooli dotsendina ning on Riskiekspert OÜ juhataja ja tööohutusalaste süvakoolituste lektor. 2009. aastal kaitstud doktorikraad keskendus töökeskkonna riskide hindamiseks kasutatavate riskimaatriksite analüüsimisele, sealhulgas keemiliste ja füüsikalistele ohuteguritele. Toksikoloogiaalased teadmised on Karin omandanud Uppsala Ülikoolis ning kemikaaliohutuse spetsialistina on ta konsulteerinud mitmeid Eesti suurettevõtteid. Karin on viimase 12 aasta jooksul osalenud kümnetel töötervishoiu-, tööohutuse, ergonoomia- ja tervise edenduse rahvusvahelistel konverentsidel ja maailmakongressidel, sealhulgas ka võtmelektorina. Hetkel on ta täitja mitmes rahvusvahelises tööohutusalases projektis, näiteks ESENER-2 jätku-uuringus. TTÜ Ergonoomialabori kvaliteedijuhina viib ta läbi töökeskkonna mõõdistamisi ning riskianalüüse. Tema praeguseks peamiseks uurimissuunaks on ettevõtete ohutuskultuur ning juhtide ja töötajate ohutus- ja tervisealased käitumismustrid ja ettevõtetes kasutatavate kemikaalide mürgisuse hindamise võimalused. Ta on avaldanud üle 70 teadusartikli.

Anni Kuusik
kliiniline psühholoog ja Mindful Self-Compassion programmi Trained Teacher


Anni Kuusik lõpetas Tartu Ülikoolis magistriõppe psühholoogia erialal 2012. aastal. Magistriõpingute jooksul täiendas ta ennast Austraalias Macquarie Ülikoolis. 2013. aastal sai kliinilise psühholoogi IV taseme kutse ning lõpetas kognitiiv-käitumisteraapia 2-aastase põhiõppe. Varasemalt on õppinud Prahas Rahvusvahelises Teoloogilises Seminaris 2004-2005. Anni on töötanud psühholoogina ja kognitiiv-käitumisterapeudina supervisiooni all alates 2009. aastast SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikus ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla Taastusravi kliinikus. Hetkel töötab Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuses.
Teraapias rakendab Anni kognitiivse käitumisteraapia, metakognitiivse teraapia ning teadveloleku (mindfulness) tehnikaid ja põhimõtteid. Ta on osalenud 8-nädalasel internetipõhisel kursusel õpetaja Thanh Huynh (M.D University of Hawaii’s School of Medicine) juhendamisel ja täiendanud end teadvelolekul põhineva lähenemise osas alates 2014. aastast Inglismaal Oxfordi Ülikooli Teadveloleku Keskuses erinevates töötubades ja teadveloleku läbiviijate väljaõppe kursustel.

Hannes Kuhlbach
kliiniline psühholoog ja psühhoterapeut

Hannes Kuhlbach on kliiniline psühholoog ja praktiseeriv terapeut. Tegusa elu jooksul on ta olnud erinevates ametites avalikus sektoris, kinnisvaraäris, suhtekorralduses ja panganduses. Kõiges, mida saab nimetada äriks, on sügav inimlik ja isiklik pool ning just see aspekt huvitabki teda oma tänastes tegevustes. Ettevõtted, organisatsioonid, seltsid jne on kõik inimeste koostegutsemist hõlbustamaks loodud virtuaalstruktuurid, kus Inimene läheb pahatihti kaduma. Kui inimene kaldub ise ennast ära kaotama, on hea, kui tal keegi abiks kuulamas, mõtlemas ja mõistmas on. Me kõik vajame kedagi. Me kõik suudame olemas olles aidata. Efektiivse(ma)ks aitamiseks on tarvis ka teadmisi, mille omandamine võikski olla tähendusrikka ja õnneliku elu üks komponent.

Liina Randmann
Tallinna Tehnikaülikooli lektor

Liina Randmann omab doktorikraadi juhtimisteadustes ja hetkel töötab ta Tallinna Tehnikaülikoolis, õpetades erinevaid psühholoogia aineid. Doktorikraadile eelnesid õpingud Tehnikaülikooli magistriõppes, mille lõpetamisel omistati talle sotsiaalteaduste teadusmagistri kraad. Eelnevalt on Liina Randmann lõpetanud Tartu Ülikoolis psühholoogia eriala, ta omab magistrikraadi psühholoogias ja ta on omandanud ka õpetaja kutse Tallinna Pedagoogilises instituudis. Ta on Eesti töö- ja organisatsioonipsühholoogide ühingu asutaja liige ja 2005. aastast ka Euroopa töö- ja organisatsioonipsühholoogide assotsiatsiooni (EAWOP) liige. 2009 aastal omistati talle andragoogi kutsekvalifikatsiooni IV aste. Liina Randmann on oodatud lektor psühholoogiaalastel täienduskoolitustel ja konverentsidel.

Jaanus Harro
Tartu Ülikool, neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja, psühhofüsioloogia professor

Jaanus Harro on Eesti psühholoog ja Tartu Ülikooli psühhofüsioloogia professor. Jaanus on hinnatud teadur nii psühhobioloogia kui ka psühhofarmakoloogia erialadel. Oma teadusliku tegevusega esindab ta psühholoogiast seda valdkonda, mis hõlmab nii psühhofüsioloogiat kui ka käitumisteadust.

Valdur Mikita
kirjanik ja semiootik

Registreeri

Koolitusele registreerimiseks on mitu võimalust:
 • täitke registreerimisvorm
 • saatke osaleja nimi, amet ning ettevõtte nimi koos kontaktandmetega e-postile: koolitusturg@koolitusturg.ee
 • helistage +372 6774 030 või +372 5866 4030

PSÜHHOLOOGIA AASTAKONVERENTS

10.10.2019
[[[["field11","equal_to","2"]],[["show_fields","field15,field17,field18"]],"and"],[[["field11","equal_to","3"]],[["show_fields","field15,field17,field18,field19,field20,field21"]],"and"],[[["field11","equal_to","4"]],[["show_fields","field15,field17,field18,field19,field20,field21,field35,field38,field39"]],"and"],[[["field11","equal_to","5"]],[["show_fields","field15,field17,field18,field19,field20,field21,field35,field38,field39,field36,field37,field40"]],"and"]]
1
Osalejate andmed
Arve saaja andmed
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right